След впечатляващ обрат: "Байерн" Мюнхен с втора загуба от септември насам

"Борусия" Мьонхенгладбах постигна победа с 3:2 над баварците

Футболният шампион на Германия "Байерн" Мюнхен допусна втора загуба в мачовете от септември насам! Баварците не успяха да победят "Борусия" Мьонхенгладбах в среща от 15-ия кръг на Бундеслигата.

Въпреки че възпитаниците на Ханс-Дитер Флик имаха комфортна преднина от два гола, отбелязани в първите минути, те не успяха да удържат трите точки.

В 20-ата минута Роберт Левандовски вкара своя 20-и гол за сезона в първенството. Той беше точен от дузпа, отсъдена, след като топката "облиза" върха на пръстите на Йонас Хофман.

6 минути по-късно резултатът стана 2:0 за гостите от "Байерн" с попадение на Леон Горецка.

До края на първото полувреме паднаха още два гола. Хофман се реваншира за дузпата, след като изравни резултата с попадения в 36-ата и 45-ата минута.

Обратът настъпи в началото на втората част. Флориан Нойхаус от "Борусия" стреля от дистанция и направи резултата 3:2.

За последно "Байерн" допусна загуба на 27 септември 2020 г. Тогава баварците не успяха да се справят с "Хофенхайм" - 1:4. Последваха 16 победи и 4 равенства във всички турнири.

Тимът продължава да е лидер в Бундеслигата, като води с 2 точки пред "Лайпциг". Преследвачите имат мач по-малко.

"Борусия" Мьонхенгладбах е на 7-а позиция в класирането.