"Смърфовете" развалиха дебюта на Ераносян

"Локомотив" Пловдив и "Берое" завършиха наравно 1:1 под тепетата

"Локомотив" Пловдив и "Берое" завършиха 1:1 в среща от 13-тия кръг на Първа лига. Това беше първият мач на Едуард Ераносян като старши треньор на "Локомотив" след неговото завръщане начело на тима.

Домакините започнаха по-активно и в 4-ата минута Симеон Райков центрира в наказателното поле, Дани Кики стреля с глава, но вратарят на беройци Благой Макенджиев спаси.

Пет минути по-късно гостите атакуваха опасно, Венцислав Василев се опита да намери Жуниор Мапуку, но Кирил Котев изчисти коженото кълбо. В 10-ата минута Иван Горанов опита подаване, но Благой Макенджиев без усилия успя да улови топката

Пет минути по-късно Жуниор Мапуку излезе сам срещу вратаря на домакините, стреля, но Ясен Ел Харуби спаси. Беройци продължиха с опасните атаки и в 39-ата минута Радослав Кирилов стреля от воле, но топката излезе в аут. Две минути по-късно отново той отправи удар към вратата на "смърфовете", но Ясин Ел Харуби хвана топката.

На почивката едва не се стигна до стигна до бой между феновете на "Локомотив" и "Берое". Органите на реда се намесиха и укротиха положението. При меллето пострада охранител.
Двата отбора се хвърлиха в атака през второто полувреме. домакините поведоха в резултата с гол на Мартин Камбуров, разписал се във вратата на съперника с удар по диагонала за 1:0.

Гостите реагираха и в 59-ата минута вратарят на "Локо" Ясин Ел Харуби прояви рефлекс и парира отправения му удар от Александър Василев, топката попадна в Жуниор Мапуку, която подаде на Радослав Кирилов, чийто изстрел беше неточен. Две минути по-късно обаче Карло Охене от гостите го прехвърли майсторски, изравнявайки резултата за 1:1.

Състави

Локомотив: Ясин Ел Харуби, Пламен Крумов, Кирил Котев, Павел Виданов, Иван Горанов, Ванчо Траянов, Мартин Райнов (74-Георги Вълчев), Димо Бакалов, Мартин Камбуров, Дани Кики (78-Парзив Умарбаев), Симеон Райков (69-Веселин Марчев)

Берое: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Иво Иванов, Венцислав Василев (77-Емин Ахмед), Атанас Зехиров, Георги Динков, Карлос Охене, (90-Борислав Цонев), Александър Василев, Радослав Кирилов, Евертон Джилио-Том, Жуниор Мапуку (86-Алеандър Колев)