Смел Левски се бори, но отпадна от Лига Европа (ВИДЕО)

Левски - Марибор 1:1, Словенците продължават напред заради гол на чужд терен

Левски отпадна от Лига Европа във втория предварителен кръг, след като надигра словенския Марибор като домакин, но завърши наравно 1:1 и именно с такъв общ резултат загуби двубоя. "Сините" напускат турнира достойно, с високо вдигната глава.

Левски имаше леко превъзходство през първото полувреме, в което стигна до гол и поведе в общия резултат. Това се случи още в 22-та минута, когато Адис Ходжич не успя да изчисти дълга топка зад защитата, Франсис Нар я овладя и влезе в наказателното поле, а след това стреля в далечния ъгъл на Ясмин Ханданович и Левски поведе с 1:0.

Преди гола на Нар, Левски имаше друго чисто положение, при което обаче Венцислав Христов стреля неточно, въпреки че топката падна на волето му при дистанция от 6-7 метра пред вратата. Марибор пък натисна едва след първия гол, а най-драматичната ситуация се разви в 30-та минута, когато Боян Йоргачевич спаси удар на Маркош Таварес от непосредствена близост, а Миливое Новакович удари греда при добавката.

Топката отново се върна в наказателното поле, където Александър Др. Александров фаулира бившия нападател на Литекс. Йоргачевич обаче отново беше перфектен и спаси дузпата, изпълнена от Таварес.

Левски започна добре и втората част. "Сините" можеха да отбележат в 51-та минута, когато Ханданович спаси удар на Роман Прохазка, а при добавката Георги Костадинов стреля във външната страна на лявата греда на вратата на словенците.

Левски имаше още два шанса за гол малко преди да изтече 60-та минута. Първо Венцислав Христов стреля към вратата и Ерик Янжа спря топката първо с крак, а после и с ръка, но съдийската бригада от Дания подмина ситуацията. След това пък силен удар на Нар след нова добра "синя" комбинация не попадна в целта, а на сантиметри от лявата греда.

Левски не само не вкара, но и допусна нелеп гол. В 68-та минута Йоргачевич спаси удар от близо на Миливое Новакович, но топката се търкулна към дузпата и там беше посрещната от Таварес, който този път беше точен за 1:1.

Самата атака пък отново премина през дясната част на "синята" защита, откъдето Марибор атакуваше през цялото време.

Следващото положение беше за Левски в 74-та минута, когато Венцислав Христов получи топката на отлична позиция пред вратата на Марибор, но стреля твърде силно с глава и тя излезе в аут.

Последва опасно положение, създадено от Нар и завършило с лошо центриране на Христов, както и слаб удар на Де Ноойер малко по-късно. Своя късмет отдалеч пробва и направилият дебют Хеан Деса, но и той беше далеч от гола.

Съставите

Левски: Боян Йоргачевич, Димитър Пиргов, Александър Др. Александров, Франсис Нар, Джереми Де Ноойер, Венцислав Христов, Веселин Минев, Роман Прохазка, Антонио Аниете (86' Хеан Деса), Александър Ем. Александров и Георги Костадинов (79' Бабатунде Адениджи)

Марибор: Ясмин Ханданович, Адис Ходжич, Ерик Янжа, Марко Шулер, Блаж Върховец (54' Даре Вършич), Маркош Таварес, Дино Хотич (76' Алеш Мертели), Миливое Новакович, Маруан Кабха, Дамян Бохар (68' Грегор Байде), Денис Шме.