Смях в "Туитър": Фил Джоунс показа на Лукаку как се вкарва (ВИДЕО)

Потребителите се подиграват на защитника за невероятния автогол

Защитникът на "Манчестър Юнайтед" Фил Джоунс си вкара невероятно куриозен автогол в мача срещу "Валенсия" от Шампионската лига. Съставът на Жозе Моуриньо загуби с 1:2 гостуването в Испания и по никакъв начин не показа, че заслужава трите точки в срещата на "Местая".

"Прилепите" откриха резултата чрез Карлос Солер. Няколко минути след началото на второто полувреме домакините удвоиха аванса си, когато Джоунс се опита да спре контраатака, но вместо да изчисти топката настрани, той я ритна покрай засилия се да излиза Серхио Ромеро... и отбеляза за 2:0.

След срамния автогол феновете съсипаха Джоунс в социалните мрежи. Част от тях се чудят как е възможно все още да носи екипа на "Юнайтед".

Други отбелязват, че е показал на съотборника си Ромелу Лукаку как се вкарва.

А любителите на статистиката информират, че активът на Фил Джоунс във Висшата лига и в Шампионската лига е еднакъв - по два гола за "Манчестър Юнайтед" и по два срещу тях и в двата турнира.

Феновете на "Ливърпул" пък се надяват Джоунс да играе по същия начин и в неделното дерби между двата английски гранда.