Солиден аванс за "Борусия" Мьонхенгладбах преди реванша (ВИДЕО)

Италианските съдии ощетиха домакините от "Йънг Бойс"

"Борусия" Мьонхенгладбах постигна убедителна победа при гостуването си на "Йънг Бойс" (Берн) в първи плейоф за влизане в групите на Шампионската лига. Немският тим спечели с 3:1.

През първата част гостите поведоха с гол на Рафаел в 11-ата минута, но след паузата швейцарският отбор заигра по-добре и изравни резултата в 56-ата минута чрез Миралем Сюлеймани.

В 67-ата минута се стигна до ключова ситуация, която реши нещата. Тогава Хаан вкара втори гол за "Борусия", но това попадение бе от засада и не трябваше да бъде зачетено. Страничният съдия от Италия, Тонолини, не вдигна флага и ощети домакините.

Две минути по-късно Рафаел вкара второто си попадение в мача и така със солидна преднина от два гола от първата среща немският отбор е почти сигурен участник в груповата фаза на Шампионска лига.