Солиден "Селта" не остави шанс на "Краснодар" и в гостуването (ВИДЕО)

Галисийците отиват на 1/4 финал с общ резултат 4-1

"Селта" е четвъртфиналист в Лига Европа след победа в гостуването си на ФК "Краснодар" с 2-0 и общ резултат 4-1. Отборът на Едуардо Берисо имаше крехък аванс за защита в руския град, но не остави никакви шансове на съперника си да го натисне и с много спокойна и грамотна игра стигна до победата.

Първият гол падна в 52-та минута, когато капитанът Уго Майо вкара след атака, подхваната от Пабло Ернандес и минала през Джон Гуидети.

Вялата игра на "Краснодар" от първото полувреме се поизпъстри малко с вкарването в игра на Жоазиньо и Рикард Лаборде, но с изключение на два неточни удара, пред вратата на "Селта" не се стигна до нищо опасно.

В 80-та минута Яго Аспас вкара втори гол за галисийците след комбинация с Джон Гуидети и това окончателно прекърши съпротивата на домакините.

В края на двубоя червен картон бе показан на Шарл Каборе от "Краснодар". "Селта" е последният испански отбор, останал в турнира, но вече е сред най-добрите 8.