Спортинг взе крехък аванс пред ЦСКА Москва (ВИДЕО)

Георги Миланов влезе в игра за 10ина минути

Спортинг победи с 2:1 ЦСКА Москва в първи плейофен мач за влизане в Шампионска лига. "Лъвовете" от Лисабон поведоха още в 12-та минута на мача в Португалия с гол на колумбиеца Теофило Гутиерес.

ЦСКА се стъписа за известен период от мача, но малко по малко започна да застрашава вратата на Спортинг. В 27-та минута Зоран Тошич бе спънат в наказателното поле от Джеферсон и ЦСКА получи дузпа. Сейду Думбия обаче видя как ударът му е спасен от Руи Патрисио.

В 40-та минута Сейду Думбия все пак се реваншира. Той се измъкна от лошо изпълнена изкуствена засада от зелено-белите и сам срещу вратаря успя да реализира.

След почивката Спортинг натисна съперниците си и създаде няколко опасни ситуации, а в един момент имаха и напълно основателни претенции за дузпа за игра с ръка на Березуцкий.

Георги Миланов влезе в игра в 79-та минута на мача на мястото на Тошич, но 3 минути по-късно ЦСКА получи втори гол. Прекрасен пас на Андре Карийо към Ислам Слимани и прецизен удар на алжиреца, който опъна мрежата.

До края руският тим не успя да отвърне и ще посрещне съперника си с минимално изоставане.