Станимир Стоилов и "Астана" ще играят в Лига Европа

Казахстанският шампион отстрани "Бате"

Getty Images/Guliver Photos

Шампионът на Казахстан "Астана", чийто треньор е българският специалист Станимир Стоилов, се класира за груповата фаза на Лига Европа.

В мач-реванш от плейофите на втория по сила европейски турнир "Астана" завърши 2:2 с "Бате" Борисов и с общ резултат 4:2 продължава в следващата фаза на надпреварата.

Първият гол с срещата бе дело на домакините от Беларус. Те откриха резултата в 27-ата минута чрез Михаил Гордейчу.

"Астана" изравни в 49-ата след попадение на Неманя Максимович. Казахстанците излязоха напред в мача в 76-ата минута, благодарение на Патрик Твумаси.

В края на редовното време съдията отсъди дузпа за "Бате", която бе реализирана от Игор Стасевич. Така при резултат 2:2 завърши и двубоя, който поставя началото на една нова европейска приказка за Мъри Стоилов и "Астана".