Станимира Петрова спечели квота за Олимпийските игри в Рио

Българката се класира за финал на квалификационния турнир в Турция

Състезателката ни по бокс в категория до 51 килограма Станимира Петрова спечели виза за участие на Олимпийските игри в Рио де Жанейро през август.

В двубоя си от полуфиналите на квалификационния турнир в Самсун, Турция тя победи убедително по точки Тетяна Коб от Украйна и се класира за финала, с което си осигури квота за летните Игри в Бразилия.

Станимира Петрова, която стана световна шампионка през 2014 година в категория до 54 килограма, доминираше и през четирите рунда над украинката  и спечели мача по точки с пълно съдийско единодушие.

На финала Станимира Петрова ще се боксира срещу Никола Адамс от Великобритания.

Адамс е първата жена - олимпийска шампионка по бокс в историята на международното олимпийско движение. Тя спечели златния медал на Игрите в Лондон през 2012 година, когато женският бокс за първи път бе включен в програмата на Олимпийските игри.

Мачът между двете ще бъде само за престиж, тъй като и двете финалистки получават квоти за Рио.