"Стоук" измъкна точка на "Манчестър Юнайтед" (ГАЛЕРИЯ)

Първо равенство за "червените дяволи" под ръководството на Специалния

"Стоук Сити'" измъкна точка при гостуването си на "Манчестър Юнайтед". Срещата завърши с резултат 1:1, а възпитаниците на Жозе Моуриньо за пореден път демонстрираха неубедителна игра.

Домакините имаха много повече шансове, а в края на мача и напречната греда попречи на Пол Погба да донесе трите точки на "червените дяволи".

Златан Ибрахимович и французинът пропуснаха добри възможности през първата част. Резултатът бе открит едва в 70-ата минута, когато влезлият в игра три минути по-рано - Антони Марсиал, се разписа за 1:0.

В 82-ата минута Давид де Хеа не се намеси добре при един далечен удар, топката достигна до Джонатан Уолтърс, чийто изстрел кацна на напречната греда, а притичалият Алън на празна врата не пропусна.

В 89-ата минута Погба засече центриране отдясно, но ударът му с глава се отби в горната греда.

Със спечелената точка "Юнайтед" изпревари "Челси" в класирането. Двата отбора имат по 13 точки, но заради по-добрата си голова разлика "червените дяволи" са шести, а "сините" - седми.

"Стоук" пък вече има актив от 3 точки в седем кръга, но все още е в зоната на изпадащите.