Страхил Попов бележи за "Касъмпаша" за Купата на Турция (ВИДЕО)

Отборът на българина победи "Ризеспор" с 2:0 на четвъртфинал

Българският национал Страхил Попов вкара гол за "Касъмпаша", а неговият отбор спечели с 2:0 първата четвъртфинална среща в турнира за Купата на Турция срещу "Ризеспор". Попов откри резултата в 63-ата минута, а в 90-ата Фоде Койта затвърди успеха на домакините и им даде повече спокойствие преди реванша на 5-и април в черноморския град.

При успех Страхил Попов и съотборниците му ще срещнат на полуфинала победителя от срещата "Сивасспор"- "Коняспор".

Попов, който игра цял мач, реално сам си изработи гола, след като тръгна от собствената си половина и комбинира с Тургут Шахин, който стигна до аутлинията и върна топката към влезлия в наказателното поле български защитник. Бившият футболист на "Литекс" стреля, но играч на гостите блокира удара. Топката се върна отново в Попов, който този път от 10-ина метра я прати в мрежата на Гьокхан Аккан.

Другият български защитник в състава на "Касъмпаша" Васил Божиков остана на резервната скамейка. Реваншът е на 5 април.