Страхотен Антон Синапов в спринта за Световната купа по биатлон

Българинът записа рекордно класиране

Биатлонистът Антон Синапов записа рекордно класиране в кариера си. Най-младият състезател в българския отбор завърши на 16-то място в спринта на 10 км от Световната купа по биатлон, който се провежда в Ханти- Мансийск, Русия.

23-годишният Синапов, чието най-добро класиране до момента бе 46-ото място в спринта в Остерсунд, днес бе безгрешен и в двете стрелби. Той ще участва в утрешното преследване, за което се класираха също Владимир Илиев и Красимир Анев, завършили съответно 43-ти и 46-ти.

Четвъртият българин в състезанието Димитър Герджиков допусна три грешки в стрелбата и финишира на 78-о място.

Състезанието спечели Юлиан Еберхард. Той завърши без да допусне грешки в стрелбата. За 29-годишният австриец, който е в Световната купа от 2005-а година, това е не само първа победа в кариерата, но и първо качване на подиума изобщо. Германецът Симон Шемп, също без грешка в двете стрелби, завърши на 2-о място. Двамата водеха епична битка през цялото време, но в крайна сметка Еберхард успя да изтръгне победата. Трети остана друг германец- Арнд Пайфер.