Страхотен успех за Живко Миланов и АПОЕЛ Никозия (ВИДЕО)

Кипърците отстраниха "Атлетик" Билбао. Българинът игра цял мач

АПОЕЛ Никозия победи с 2-0 "Атлетик" Билбао и с общ резултат 4-3 се класира сред най-добрите 16 в Лига Европа.

Кипърците в жълто се нуждаеха от задължителна победа, но след първите 45 минути отстъпваха в играта на съперника си. Още в началото на втората част прекрасно центриране на Джордж Ефрем намери Пиерос Сотириу, който вдигна на крака феновете с гол за 1-0.

Устремът на АПОЕЛ продължи и 9 минути по-късно Янис Яниотас спечели дузпа. Той сам я реализира и практически парализира гостите, които бяха смятани за фаворит.

Авторът на първия гол Пиерос Сотириу бе изгонен 25 минути преди края, но макар и да натисна, "Атлетик" не създаде нито едно смислено положение, с което да застраши вратата на Бой Уотърман. За АПОЕЛ това е рекордно класиране в Лига Европа и първа победа от 16 мача над испански отбор.

Живко Миланов отново изигра цял мач за своя отбор, като не допусна пробиви през зоната на десния бек, която охраняваше. Към края в игра за АПОЕЛ се появи бившият играч на "Ботев" Пловдив - Вандер Виейра, който изработи червен картон на Андер Итураспе в 90-та минута на мача.