Тежка загуба за "лъвовете" и отново четвърто място

България - Италия 1:3 (20:25, 14:25, 25:23, 20:25)

Българският национален отбор загуби мача за бронзовите медали на Европейското първенство срещу 1:3 (20:25, 14:25, 25:23, 20:25) и остана на извън почетната стълбичка на голямо състезание за пореден турнир.

Гостите от Апенините започнаха уверено първия гейм, но възпитаниците на Пламен Константинов успяха да ги догонят. Резултатът вървеше точка за точка до 17:17, когато италианският тим заби 5 безответни точки в българското поле.

Втората част премина изцяло под диктовката на Италия. За това спомогна и контузията на Николай Пенчев, който бе изваден от игра, след като стъпи накриво при приземяване след блокада. Гостите затвориха гейма на 14 точки.

Третата част бе най-оспорваната. Италианският отбор поведе, но "лъвовете" успяха да ги догонят и дори дръпнаха в резултата след добри изяви на Учиков, който замени Владимир Николов, и Тодор Алексиев. Те лесно записаха частта на българската сметка.

Въпреки страхотната подкрепа на близо 10 000 привърженици по трибуните, в четвъртия гейм българите бяха догонващи през цялото време. Заслуга за това имаше и топовният сервис на звездата на Италия Иван Зайцев, който се оказа неуловим за нашето посрещане. Частта завърши 20:25, а "азурите" се поздравиха с победата и бронзовите медали.

След мача българските фенове дълго скандираха "Българи-юнаци", докато родните волейболисти не пропуснаха да поздравят цялата зала.

За българския отбор Николай Учиков завърши с 15 точки. Най-резултатен за отбора на Италия бе Иван Зайцев с 26.

Така националният тим финишира 4-ти на пето по ред голямо състезание след Световната лига пред 2012 и 2013 година, Олимпийските игри и Евроволей 2013.