Димитров пропиля пет мачбола и отпадна в Мадрид

Австриецът победи трудно с 2:1 сета първата ни ракета

Григор Димитров отпадна от турнира на червени кортове в Мадрид. Най-добрият ни тенисист загуби от 9-ия в света Доминик Тийм с 1:2 сета (в отделните части 6:4, 4:6, 6:7 (9) след повече от два часа и половина игра. Българинът пропиля пет мачбола и пропусна да изравни най-доброто си класиране в силната надпревара - четвъртфинал от 2015 г.

Тийм се класира за четвъртфиналите, където ще срещне Борна Чорич, който сензанционно елиминира в два сета световния номер 1 Анди Мъри.

Мачът започна трудно за Григор, който допусна пробив още в първия си сервис гейм. Той обаче бързо навакса изоставането си за 2:2. Двубоят се завърза, а българинът нанесе решителния си удар при резултат 5:4, когато проби за втори път Тийм.

Втората част започна далеч по-спокойно за 25-годишния хасковлия. Той сервираше по-уверено, като същевременно затрудняваше максимално 23-годишния австриец. При 2:2 Димитров спаси невероятни топки и в крайна сметка стигна до пробив за 3:1. Австриецът обаче бързо се ориентира в обстановката и веднага върна брейка за 3:2. При 3:3 световният номер 9 проби отново родния тенисист, след което стигна и до успеха във втория сет с 6:4.

Третата част отново започна по-добре за българина, който спечели сервиса на Тийм за 2:0, след което стигна лесно до 3:0. При 4:2 обаче Гришо допусна двойка грешка, австриецът върна пробива за 4:3, след което изравни за 4:4. Стигна се до тайбрек, в който по-добър бе Доминик Тийм.