Точка срещу "Бърнли" за коледен подарък на "Манчестър Юнайтед"

Гостите поведоха с 2:0 още през първото полувреме на "Олд Трафорд"

"Манчестър Юнайтед" достигна до трудно равенство 2:2 срещу "Бърнли" в среща от 20-ия кръг на английската Висша лига.

Ден след Коледа гостите на "Олд Трафорд" се спасиха от неприятна загуба с гол в добавеното време на второто полувреме.

"Бърнли" отбеляза първото попадение в мача едва в третата минута. Рохо получи жълт картон заради нарушение отляво на наказателното поле. Гудмундсон центрира от свободния удар, Лукаку не успя да изчисти, получи се разбъркване пред малкото наказателно поле. Барнс се възползва и насочи топката във вратата

Гостите удвоиха в 37-ата минута. Стивън Дефур изпълни превъзходно пряк свободен удар, завъртя топката над стената и я прати в горния ляв ъгъл на вратата на Де Хеа.

Моуриньо намери начин да мотивира своите футболисти, които през втората част се настаниха трайно в половината на съперниците си. Резултатът дойде в 53-ата минута. Лингард засече центриране на Ашли Йънг и с пета прати топката в мрежата зад Ник Поуп.

Точката за "червените дяволи" дойде в добавеното време. Мата центрира от фаул, прати топката в наказателното поле, където се получи разбъркване. Удар на Йънг рикошира в Мийс, след което топката стигна до Лингард, който стреля от 15 метра, оформяйки крайния резултат - 2:2.