Тонев помогна на Селтик за победа в Лига Европа

Шотландците надиграха румънския Астра с 2-1

Националът Александър Тонев помогна на своя отбор Селтик да спечели двубоя срещу румънския Астра в третия кръг на Лига Европа. "Детелините" надделяха с 2:1, а юношата на ЦСКА участва във второто попадение на тима си.

Тонев се появи на терена като резерва в 57-та минута, получи жълт картон и имаше и два шанса да се разпише.

Мачът предложи интересно първо полувреме, в което чистите положения бяха за гостите. Пропуски направиха Константин Будеску , Такаюки Сето и Габриел Еначе.

В 73-та минута Селтик откри резултата в Глазгоу. Антъни Стоукс центрира от фаул, Шчепович се извиси над защитата и с глава беше точен за 1:0.

Шест минути по-късно дойде и голът, който впоследствие се оказа победен. Тогава Тонев стреля, вратарят на Астра изби, но топката падна на крака на Стефан Йохансен и той я насочи в мрежата за 2:0.

Румънците се върнаха в играта само две минути след гола, когато Габриел Еначе беше точен за 1:2.

Така Селтик дели първата позиция с другия лидер Ред Бул Залцбург с по седем точки. Динамо Загреб се отдалечава зад конкурентите си, като има само три точки, докато Астра е без актив.