"Тотнъм" измъкна точка на "Ливърпул" у дома

"Шпорите" вече са пети в класирането

"Тотнъм" и "Ливърпул" завършиха наравно 1:1 в първия мач от третия кръг в английската Висша лига. Джеймс Милнър изведе "мърсисайдци" напред в резултата с гол от дузпа в 43-ата минута, а Дани Роуз изравни в 72-ата.

През първото полувреме гостите от "Ливърпул" бяха по-добрият отбор на терена. Още в петата минута Фелипе Коутиньо пропусна да открие резултата, но ударът му по земя бе спасен с крак от Ворм.

В края на частта натискът на "червените" все пак даде резултат. Ерик Ламела събори в наказателното поле Роберто Фирмино, а отсъдената дузпа бе реализирана от Джеймс Милнър.

Гостите продължиха да бъдат по-активни и в началото на втората част. Първо Жоел Матип нацели напречната греда, а в 56-ата минута гол на Садио Мане бе отменен заради засада.

В последния половин час обаче домакините се активизираха и стигнаха до изравняването.

Ерик Ламела успя да се пребори с двама бранители на "Ливърпул" за една висока топка в 72-ата минута и я отклони към непокрития Дани Роуз, който с левия крак изравни.

В класирането "Тотнъм" излезе на пето място с 5 точки, докато "Ливърпул" е осми с точка по-малко.