"Тотнъм" пропусна да разгроми "Арсенал"

"Шпорите" спечелиха с 2:0 дербито на кръга в Англия

"Тотнъм" победи с 2:0 "Арсенал" в дербито на 35-я кръг на Висшата лига. По този начин играчите на Маурисио Почетино отново съкратиха изоставането си от лидера "Челси" на четири точки. "Артилеристите" на Арсен Венгер пък са шести, на шест точки от топ 4.

Освен това за първи път от 22 години насам "Тотнъм" ще завърши пред "Арсенал" в крайното класиране във Висшата лига.

Домакините започнаха силно срещата и можеха да открият резултата още в началото. Първо Деле Али не успя да засече в мрежата центриране на Хари Кейн, а след него и Ериксен не намери целта.

В 38-ата минута "Арсенал" създаде първата опасна ситуация пред вратата на противника чрез Аарън Рамзи, който отправи фалцов удар, но Уго Лорис успя да избие с една ръка.

"Тотнъм" нанесе своя удар след подновяването на играта само в рамките на 120 секунди. В 56-ата минута Ериксен стреля, но Чех спаси. Последва добавка на Деле Али за 1:0.

В 58-ата минута Габриел Паулища фаулира Хари Кейн в наказателното поле. Голмайсторът на "шпорите" бе точен от бялата точка за 2:0.

Десет минути по-късно Алексис Санчес спря с ръка центриране на Сон, но съдията подмина ситуацията.