"Тотнъм" мечтае за финал след минимална победа над "Челси"

Хари Кейн отбеляза единственото попадение от дузпа

"Тотнъм" победи "Челси" с 1:0 в първия мач от полуфиналите за Купата на Лигата на Англия. Единственото попадение бе дело на Хари Кейн от дузпа, а реваншът на "Стамфорд Бридж" е на 24 януари.

Срещата започна динамично, като още в 5-ата минута Хари Кейн стреля в очертанията на вратата, но Кепа Арисабалага спаси.

В 23-ата минута главният съдия Майкъл Оливър прибегна до помощта на VAR, тъй като Кейн бе спънат в наказателното поле от вратаря на гостите. Самият капитан на "Тотнъм" реализира последвалата дузпа.

Футболистите на Маурицио Сари се активизираха, а в 39-ата минута Канте уцели греда.

През второто полувреме Азар и Канте опитаха да изравнят, но вратарят на домакините Газанига бе непоклатим. Пет минути преди края обаче той не успя да овладее топката, но извади късмет, тъй като влезлият като резерва Оливие Жиру не стигна до нея.