Траоре донесе бронзовите медали на Буркина Фасо

"Жребците" победиха Гана в мач за третото място за Купата на африканските нации

Ален Траоре се разписа от пряксвободен удар в 89-та минута за победа на Буркина Фасо с 1:0 срещу Гана в мача за третото място на турнира за Купата на африканските нации. С това "жребците" спечелиха утешителна награда след тежкото поражение след дузпи срещу Египет на полуфиналите на континенталната надпревара.

Траоре, играч на турския "Кайзериспор", вкара единствения гол с мощен удар от далечно разстояние и донесе брозновите медали на своите съотборници.

Ганайците пък могат да съжаляват, след като Джордан Аю пропусна добро положение още в началните секунди, а Едуард Агиеманг Баду направи същото малко по-късно.

Най-доброто положение за мача пропусна тийнейджърът Бернард Текпетей, който удари напречната греда на вратата на Буркина Фасо през първата част. Юношата на "Шалке" имаше шанс и да се разпише с глава през второто полувреме, но отново не успя и ганайците загубиха.