Тренто с трето поражение в Италия (ВИДЕО)

Казийски с 15 точки срещу Трея

Воденият от Радостин Стойчев отбор на Тренто допусна трето поражение в първенството на Италия по волейбол и вече не е на първо място в класирането. „Белите” отстъпиха на Трея с 2:3 гейма (25:21, 19:25, 25:21, 23:25, 12:15) в голямото дерби на 21-ви кръг на шампионата, което беше излъчено пряко по RING.BG

Матей Казийски постигна 15 точки (1 ас, 1 блокада, 41 % в атака), а словашкият диагонал Мартин Немец добави 18 точки за Тренто (1 ас, 3 блокади, 54 % в нападение).

За победителите от Трея най-полезен беше Алесандро Феи с 21 точки (57 % в нападение).

Тренто вече е на втора позиция във временното класиране с актив от 50 точки. Трея е на трето място с 45, а лидер отново е Модена, който спечели трудно мача си срещу Равена с 3:1 гейма (18:25, 25:22, 25:22, 25:19).

За гостите от Равена Жани Желязков се включваше като резерва, а в третия гейм бе в титулярния състав и отбеляза 4 точки (44 % в нападение).