Трета загуба за българките на европейското по волейбол

"Лъвиците" отстъпиха пред домакина Турция

CEV

Женският национален отбор по волейбол на България загуби и третия си мач от груповата фаза на европейското първенство. "Лъвиците" отстъпиха с 1:3 (21:25, 11:25, 25:20, 18:25) на домакина на шестицата - Турция.

Момичетата на треньора Иван Петков показаха стабилна игра, но не успяха да се противопоставят достатъчно на своите противници. Туркините поведоха в началото на първия гейм и не изпуснаха преднината си до края. Втората част беше изцяло под тяхната диктовка.

В третия гейм обаче българките съумяха да натрупат преднина и да съкратят изоставането си. Последва четвърти гейм, в който домакините не оставиха съмнение, че са по-добри на игрището и закономерно спечелиха.

Снимка: CEV

Най-резултатна за "лъвиците" беше Гергана Димитрова с 10 точки.

Това е трета загуба в три мача за националките. Те паднаха от световните шампионки Сърбия и Франция преди това.

Утре (27 август) предстои среща с аутсайдера в групата - Гърция. Българките не са губили от този съперник до сега, а успехът е задължителен, тъй като само победа би запазила шансовете на тима за продължаване напред. За следващия етап от европейското първенство се класират първите 4 отбора в шестицата.