Трето място за ансамбъла за съчетанието с пет обръча

Италия и Беларус изпревариха момичетата на Весела Димитрова в Баку

Facebook

Националният ансамбъл по художествена гимнастика зае трето място в крайното класиране за съчетанията с пет обръча на Световната купа в Баку, Азербайджан.

Симона Дянкова, Теодора Александрова, Елена Бинева, Лаура Тратс и Мадлен Радуканова получиха оценка 18,650 за своята композиция.

Пред момичетата на Весела Димитрова се наредиха ансамблите на Италия и Беларус. И двата отбора имат оценка 18,700, но представителките от Апенинския полуостров получиха по-добри резултати за трудност.

Медалът е втори за ансамбъла от надпреварата в Баку. В многобоя гимнастичките ни заеха първо място.

В програмата на турнира предстоят финали на съчетанията с три топки и две въжета.

При индивидуалните гимнастички Невяна Владинова спечели 3 медала - злато за изпълнението с лента и два бронза - на топка и в многобоя.