Триумф за Кевин Харвик при подновяването на НАСКАР без фенове (ВИДЕО)

Автомобилното шоу се завърна след пауза от 8 седмици

Една от най-популярните автомобилни надпревари в Съединените щати - НАСКАР, се завърна. Строги мерки съпътстваха състезанието в Дарлингтън, Южна Каролина, а големият победител е Кевин Харвик от отбора на "Стюърт-Хаас Рейсинг".

За Харвик това беше 59-а победа в кариерата му. Втори остана Алекс Боуман ("Хендрик Моторспортс"), а трети е Кърт Буш ("Чип Ганаси Рейсинг").

Автомобилното шоу се завърна след пауза от 8 седмици. Температурата на състезателите се мереше на пистата преди старта, а по трибуните нямаше зрители.

"Мислех си, че няма да е толкова различно без фенове. Все пак ние чуваме най-вече звука на мотора. Но не е така – ужасно тихо е", коментира победителят Харвик.

Заради строгите мерки имаше ограничение и за броя членове на отборите - до 16 души, като важеше и нареждане за социално дистанциране.

В следващите 11 дни има 7 старта, като те ще бъдат в Дарлингтън и Шарлът.