Трудни победи за Челси и Ливърпул

Николай Бодуров не игра за Фулъм

Getty Images/Guliver Photos

Без много усилия, но с доста треперене, лидерът в английския елит Челси се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Лигата. Лондончани изхвърлиха скромния отбор на Шросбъри с 2:1.

Дидие Дрогба откри резулата за гостите с гол в 48-та минута. Домакините успяха да изравнят в 78 минута с гол на Анди Мангън. Те бяха близо до продълженията в тази среща, когато Джърмейн Грандисън си отбеляза автогол в 81-та муната.

Очаквано в тази среща Жозе Моуриньо даде почивка на голяма част от основите си футболисти.

Отборът на Ливърпул за пореден път трепери до последно в среща от турнира за Купата на Лигата,този път срещу Суонси. Почти до самия край на мача домакините губеха с 0:1, но  късни попадения на Марио Балотели в 86-та минута и Деян Ловрен в 90-та класираха „мърсисайдци” напред в турнира. За успеха на Ливърпул сериозна роля изигра и главният съдия в мача Кийт Страуд, който показа доста спорен червен картон на защитника на Суонси Федерико Фернандес.