Удар с прът прекрати дербито на Севиля

"Бетис" и "Севиля" играха по-малко от полувреме

Дербито на Севилия от 1/8-финалите в турнира за Купата на краля в Испания между "Бетис" и "Севиля" беше прекратено малко преди почивката между двете полувремена.

Причината е метален прът, хвърлен от трибуните. Той удари футболиста на гостите от "Севиля" Жоан Жордан. Всичко се случи пред очите на съдията Бунгос Бенгоетеа.

Предметът полетя при резултат 1:1. "Севиля" поведе чрез Папу Гомес в 35-ата минута, а Набил Фекир изравни в 39-ата.

След кратко умуване реферите решиха да прекратят срещата. Тя вероятно ще се доиграе в неделя (16 януари), но без публика.

Жордан веднага беше откаран за преглед в местната болница и прегледан от специалисти. Той ще остане да си почива вкъщи и няма да се включи в доиграването.