"Уест Хем" стовари два чука на "Манчестър Юнайтед"

"Червените дяволи" с втора загуба за сезона

"Манчестър Юнайтед" допусна втора загуба за сезона в английската Висша лига. "Червените дяволи" отстъпиха с 0:2 на "Уест Хем" в среща от 6-ия кръг на футболния шампионат.

На "Лондон Стейдиъм" избраниците на Оле Гунар Солскяер не впечатлиха, а "чуковете" заслужено постигнаха успех, както направиха и през миналия сезон в домакинството си на "Юнайтед".

"Червените дяволи" бяха без звездите си Пол Погба, Антони Марсиал и Люк Шоу, но в редиците им се завърна Дейвид Джеймс.

Първият гол падна малко преди почивката. Ярмоленко стреля от въздуха, а вратарят на гостите Давид де Хея нямаше как да се намеси убедително и топката попадна във вратата му.

Хуан Мата и Скот Мактоминей можеха да изравнят, но пропуснаха най-чистите положения за "Юнайтед" в началото на второто полувреме.

Вторият гол падна в 84-ата минута, когато Аарън Кресуел стреля отлично от пряк свободен удар.

Загубата е втора за "Манчестър Юнайтед" в шампионата, а тимът е на 7-о място във временното класиране с 8 точки. "Уест Хем" записа трети успех и е на 4-а позиция.