Украинец от "Аталанта" се контузи на загрявката, напусна под аплодисменти (ВИДЕО)

Феновете на "бергамаските" се включиха в призива за край на войната

Украинският национал на "Аталанта" Руслан Малиновски получи контузия на загрявката и отпадна от групата минути преди мача на "бергамаските" срещу "Сампдория" от 27-ия кръг в италианската Серия "А". Халфът, който трябваше да започне като титуляр, беше изпратен с аплодисменти от публиката в Бергамо.

Феновете на домакините бяха подготвили украински знамена и транспаранти с призив за спиране на руската офанзива, за да покажат подкрепата си към своя любимец. Жестовете им трогнаха футболиста.

Самият Малиновски попадна под светлината на прожекторите миналия четвъртък, когато отбеляза две от попаденията при успеха с 3:0 срещу "Олимпиакос" в плейофните елиминации на Лига Европа. Тогава бившата звезда на "Шахтьор" Донецк вдигна екипа си, а под него имаше тениска с надпис "Без война в Украйна".