Успешно начало за Григор Димитров в Женева

Най-добрият ни тенисист сложи край на негативната серия

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, сложи край на серията си от три поредни загуби! Той се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите АТР 250 в Женева (Швейцария), след като победи с 2:0 сета (6:4, 6:4) световния №91 Иля Ивашка (Беларус) за час и 32 минути игра.

Димитров беше на път да изпусне спечелен мач. Григор водеше с 5:0 гейма във втората част, но пропиля два мачбола и усложни ситуацията излишно. В крайна сметка се мобилизира и взе своето.

Днес Григор не отбеляза нито един ас и допусна три двойни грешки, но бе по-резултатен на сервис (40-33) и ретур (30-21), реализира и четири от седемте си брейкпойнта (57%) срещу два от шест (33%) за Ивашка.

С успеха българинът добави 25 точки към актива си за световната ранглиста. В следващия кръг Димитров ще се изправи срещу победителя от двойката Пабло Куевас (Аржентина) - Артур Казо (Франция).