"Уулвърхемптън" смаза "Бърнли", но спечели минимално

Новакът във Висшата лига продължава да играе силно от началото на сезона

"Уулвърхемптън" надигра тотално "Бърнли", но спечели само с 1:0 двубоя между двата тима от петия кръг на английската Висша лига. Така "вълците" записаха втора поредна победа. "Бърнли" пък вече е в серия от четири поражения едно след друго и кризата в тима от Ланкашър се задълбочава.

На своя "Молиню" "Уулвс" имаха надмощие през първата част, като само брилянтните изяви на стража Джо Харт запазиха нулевото равенство до почивката. Бившият вратар на "Манчестър Сити" направи 6 спасявания в първите 45 минути.

"Уулвърхемптън" обаче започна второто полувреме в същия дух. Стигна се до 61-ата минута, когато тимът на Нуно Ешпирито Санто най-сетне откри резултата. Елдер Коща комбинира с Мат Дохърти по десния фланг, топката попадна в Раул Хименес и мексиканецът я прати в мрежата зад Джо Харт.

Домакините продължиха да диктуват играта и в в 65-ата минута Коща стреля опасно, но встрани от вратата. Десетина минути по-късно Мат Дохърти бе изведен сам срещу Харт, ударът му обаче бе разочароващ.

До края на мача "Уулвс" направиха още няколко пропуска. Диого Жота, Лео Бонатини и Адама Траоре не успяха да преодолеят Джо Харт.

В крайна сметка, въпреки че отправи 30 удара към противниковата врата, шампионът на Чемпиъншип се наложи само с 1:0.

След този успех "Уулвърхемптън" вече е девети във временното класиране с актив от 8 точки, а "Бърнли" остава предпоследен с 1.