Валентин Антов отново в игра за ЦСКА при загубата от "Вердер" Бремен

Илия Груев-младши игра повече от полувреме за германския тим в контролата в Австрия

Instagram

Валентин Антов се завърна в игра за ЦСКА по време на третата контрола на "червените" в Австрия. След като прекара близо 6 месеца под наем в италианския "Болоня", но до трансфер не се стигна, той се завърна в клуба от стадион "Българска армия", а срещу 4-кратния шампион на Германия се появи в игра през второто полувреме. Българският тим загуби с 0:1 проверката.

Любослав Пенев заложи на Густаво Бусато, Брадли Мазику, Юрген Матей, Пламен Гълъбов, Иван Турицов, Яник Вилдшут, Хамза Чатакович, Греъм Кери, Федерико Варела, Бисмарк Чарлс в титулярния състав и направи 8 смени до края. На почивката излезе Брадли Мазику, който получи контузия.

В състава на "Вердер" пък личеше името на българина Илия Груев-младши, който остави добри впечатления с играта си.

View this post on Instagram

A post shared by CSKA Sofia (@cskaenjoy)

В равностойно първо полувреме най-добрите възможности за "червените" да открият резултата дойдоха от статични положения. И в 11-ата, и в 15-ата минути обаче Юрген Матай се размина с гол.

Футболистите на "Вердер" имаха възможност да отбележат в 55-ата минута, но Густаво Бусато се отчете с добра намеса.

В 82-ата минута съперникът на "червените" все пак намери начин да поведе. Гола отбеляза Егещайн.

Минута по-късно Баи можеше да изравни, но стражът на германския тим спаси.

Контролата е трета за тима на Любослав Пенев. Досега отборът записа победа над "Вакер" с 1:0 и загуба от гръцкия гранд "Олимпиакос" с 1:2. На 7 юли ЦСКА се изправя срещу "Карабах".