Валери, но Домовчийски, донесе победата на "Ботев" Враца

Домакините се справиха с "Витоша" Бистрица в първия си мач за годината

Валери Домовчийски донесе победата на "Ботев" Враца в първия официален мач на тима за 2019 г. При подновяването на Първа професионална футболна лига домакините успяха да се справят с "Витоша" Бистрица и да прибавят към актива си 3 точки след 1:0 у дома.

Срещата беше първа за тима и след напускането на нападателя Валери Божинов в посока "Левски". Друг негов съименник - Валери Домовчийски, се превърна в герой за "Ботев" и вкара единственото попадение в срещата.

През първата част двата тима си размениха по една опасна ситуация. Домовчийски не успя да вкара с премерен удар, а Лъчезар Котев изпусна за гостите.

Футболистите и феновете на "Ботев" все пак ликуваха в 61-вата минута. Бившият нападател на "Левски" откри резултата с шут с левия крак. Това бе негов пети гол в шампионата през настоящия сезон.

Домакините останаха с човек по-малко в последната минута на редовното време. Ивайло Михайлов получи втори жълт картон след грубо влизане в краката на Кристиян Кочилов.

След този успех "Ботев" Враца вече е 8-ми в класирането с 27 точки, докато "Витоша" Бистрица е 11-ти с 20 точки.