Възходът на "Етър" продължава

"Болярите" победиха "Витоша" с 1:0 и влязоха в първата шестица

Отборът на "Етър" постигна четвърта победа от началото на сезона в Първа професионална лига. Възпитаниците на Красимир Балъков победиха с 1:0 гостуващия "Витоша" Бистрица в среща от 11-ия кръг. Даниел Младенов донесе победата на "болярите", след като се разписа в 77-ата минута.

"Етър" е в серия от шест поредни мача за първенството и купата без загуба, като записа четири победи и две равенства.

Двата отбора не успяха да си отбележат гол през първото полувреме. Вратарят на гостите Християн Василев отрази силен изстрел на Мане в 12-ата минута, а в 29-ата отново гамбиецът стреля на сантиметри от вратата от пряк свободен удар.

В началото на вторите 45 минути Флорент Боджадж беше намерен с добро центриране отляво на Даниел Младенов, но ударът му с глава беше неточен.

В 65-ата минута Стефан Христов нахлу опасно в наказателното поле, но стреля малко вляво от вратата.

Единственото попадение в мача отбеляза Даниел Младенов в 77-ата минута. Той се разписа с глава отблизо след центриране отляво на Димо Атанасов. Минута след гола Младенов беше заменен от Ерик Почански.

До края и двата отбора не създадоха интересни положения и "Етър" спечели мача с 1:0.

Съставите

"Етър": Иванов, Василев, Артюнин, Гълъбов, Атанасов, Сърмов, Колев, Мане, Руменов, Младенов, Боджадж

"Витоша" Бистрица: Василев, Гьонов, Милчев, Купенов, Цанков, Котев, Узунов, Садула, Вълчанов, Христов, Милев