Възходът на "Славия" продължава, "белите" спечелиха своята група

Тимът на Златомир Загорчич победи "Пирин" Благоевград с 2:1

"Славия" победи с 2:1 като домакин състава на "Пирин" Благоевград в среща от 32-ия кръг в Първа лига и завърши на първо място в група "А" на втората осмица в родната Първа професионална лига.

Преди почивката капитанът на домакините Емил Мартинов отново се контузи и беше заменен принудително в 23-ата минута от Янис Карабельов.

"Белите" държаха инициативата в двубоя, а на два пъти отблизо пропусна да се разпише Момчил Цветанов. Гредата спаси "зелените" от гол след опасен шут на Милчо Ангелов, а в края на полувремето още един път път нападателят не успя да вкара във вратата, пазена от Красимир Костов.

Единствената опасност пред вратата на Ивайло Василев дойде в 28-ата минута, когато Радослав Кирилов стреля, но младият страж се справи.

В 52-ата минута се стигна до изключително красив гол за домакините. Георги Йомов подаде технично към Милчо Ангелов, който от движение реализира първото попадение във вратата на отбора от Благоевград.

Превъзходството на "белите" продължи и в 66-ата минута Йомов също пропусна да се разпише.

Три минути по-късно резервата Тони Иванов беше изведен сам пред почти празната врата на гостите, но шутът му не намери целта.

В 80-ата минута Тони Иванов отново не можа да реализира след пробив и пас на Момчил Цветанов.

Седем минути след това пак Цветанов проби отляво и Иванов този път не сбърка за 2:0 в полза на "Славия".

В добавеното време Флорент Боджадж с глава след центриране от корнер на Конър Хендерсън реализира почетния гол за "орлетата".

В плейофите за Лига Европа "белите" ще играят срещу "Локомотив"Пловдив, докато "Пирин" ще срещне "Етър" в баражите за оставане в елита.

"Славия": Ивайло Василев, Славчо Шоколаров, Андреа Христов, Стефан Велков, Стефан Велев, Емил Мартинов (23-Янис Карабельов), Владислав Узунов, Момчил Цветанов, Наско Милев (65-Тони Иванов), Георги Йомов, Милчо Ангелов
Треньор: Златомир Загорчич

"Пирин": Красимир Костов, Антон Костадинов, Конър Хендерсън, Манол Чапов (46-Марио Топузов), Радослав Кирилов (58-Петър Христов), Тодор Траянов (71-Ивайло Михайлов), Флорент Боджадж, Юлиян Попев, Димитър Митев, Любомир Цолев, Методий Стефанов