"Верея" измъкна трите точки срещу "Монтана"

Тимът от Стара Загора запазва лидерската си позиция в група "А" на втората осмица

"Верея" спечели с 3:2 гостуването си на 'Монтана" в последния кръг от група "А" на втората осмица на Първа лига. По този начин воденият от Александър Томаш тим остава лидер в групата с 45 точки и ще срещне втория в група "Б" - засега това е "Берое" в битката за място в евротурнирите.

Двубоят започна по-добре за старозагорци. Те поведоха в 9-ата минута след гол на Осман Балде. В 28-ата минута "Верея" удвои преднината си. Селим Бен Джемия центрира в наказателното поле към Керкар, който без да се замисли прониза Брокс за 0:2.

Четири минути по-късно обаче Сергей Георгиев от състава на домакините върна интригата, след като се разписа във вратата на Пламен Колев за 1:2.

"Монтана" изравни в 41-ата минута. Саер Сане подаде на Андреас Васев, който прониза вратата на старозагорци за 2:2.

Втората част започна с натиск на домакините, като в 51-ата минута те можеха да направят пълен обрат, но Колев спаси удара на Сане.

В 81-ата минута "Верея" отново поведе в резултата благодарение на Бен Джемия, който вкара първия си гол с екипа на "сините" за 3:2.