"Верея" победи "Ботев" за първи успех като гост

Старозагорци се изкачиха на второ място в група "А" на втората осмица

"Верея" победи "Ботев" Пловдив като гост с 1:0 в мач от 28-ия кръг на Първа лига. Това бе първи успех за старозагорци на чужд терен от началото на сезона. Единственото попадение в срещата в Коматево реализира Педро Еуженио в 16-ата минута.

След тази победа "сините" се изкачиха на второ място в група "А" на втората осмица с 33 точки. "Ботев" е лидер в тази група, съставена от четири отбора, с 38 точки.

В 16-ата минута Виктор Генев сбърка и изведе на удобна позиция нападателя на гостите Георги Андонов. Той продължи към Педро Еуженио, който без проблеми реализира за 1:0. В 43-ата минута Антонов можеше да убие напълно интригата в мача, но след удара му топката срещна гредата.

Домакините бяха доста по-активни през втората част. В 60-ата минута Неделев стреля встрани от вратата, след което последва и пропуск на Фернандо Виана.

В последните минути на срещата Косоко и Виктор Генев пропускаха да донесат равенството на "Ботев".