Везенков и "Олимпиакос" на полуфинал за Купата на Гърция

Националът отбеляза 11 точки при 110:85 срещу "Йоникос"

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков и неговият "Олимпиакос" продължават към полуфиналите за Купата на Гърция. Грандът от Пирея стигна до финалната четворка след разгром със 110:85 над "Йоникос".

Родното тежко крило отбеляза 11 точки, към които добави 2 асистенции и 5 борби за 24 минути на терена.

"Олимпиакос" не бе в изцяло титулярен състав - липсваха Костас Слукас, Куинси Ейси и Томас Уокъп, но не срещна трудности със съперника. По 17 точки за успеха реализираха Шакил МакКисик и Михалис Лундзис.

Домакините водеха с 27:20 след края на първата част, а на почивката таблото показваше 61:41. През второто полувреме "Олимпиакос" поддържаше аванса си и доигра двубоя комфортно.

Полуфиналите ще се проведат между 18 и 20 февруари идната година в Ираклион, Крит.