Везенков и "Олимпиакос" удариха шампиона на Евролигата в сетния миг

Драматичен 14-и успех за гръцкия гранд от началото на сезона

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, и неговият "Олимпиакос" победиха шампиона в Евролигата! Гръцкият гранд се наложи драматично с 87:85 над гостуващия "Анадолу Ефес".

Инфарктният успех дойде след продължения и тройка със сирената на Костас Слукас. Именно той бе най-резултатен за "Олимпиакос" с 23 точки, а Везенков допринесе с 16 точки и 8 борби. За турците над всички бе Тибор Плайс с 14 точки.

Така "Олимпиакос" записа втора поредна и общо 14-а победа от началото на сезона в Евролигата, в който допусна и 9 загуби до момента. "Анадолу Ефес" е с баланс от 12-12.

Днес тимът от Пирея имаше аванс от 26:17 след първата четвъртина, но на полувремето преднината му беше стопена само до точка при 42:41. Оттам нататък играта бе равностойна и се движеше предимно кош за кош, а спорът навлезе в продължения.

"Олимпиакос" губеше с точка секунди преди края, но тогава блесна Слукас, който отбеляза тройка в сетния миг.

В следващия кръг Везенков и компания приемат "Олимпия" Милано (Италия), докато "Анадолу Ефес" е домакин на "Макаби" Тел Авив (Израел).