Везенков най-резултатен, но "Барса" с тежка загуба от "Реал"

Българинът вкара 11 точки в Евролигата

Повиканият по спешност Александър Везенков беше най-резултатен за "Барселона" в мача срещу "Реал" Мадрид в Евролигата. Въпреки това каталунците загубиха със 74:101.

Вместо фланелката на националния отбор, българският баскетболист облече тази на клубния си тим и успя да отбележи 11 точки. Той влезе в игра в края на първата част, като успя да завърши и с 2 борби на своята сметка.

С 11 точки се отличи и съотборникът му Томас Уертел, докато за "Реал" с 18 завърши Джей Си Керъл.

"Реал" започна силно срещата и натрупа преднина още в първата четвърт - 30:13. Везенков и компания направиха всичко възможно да съкратят изоставането си, като през втората част успяха да намалят преднината на съперника си до 11 точки.

"Реал" обаче не се отказа и поде наново инициативата. Всичко в този двубой до голяма степен приключи през третата четвърт, когато преднината на „Кралският клуб“ премина границата от 20 точки – 83:57, като оттук до края двата отбора просто изчакваха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 101:74 в полза на "Реал" Мадрид.