Везенков най-резултатен при загуба от "Жалгирис" в Евролигата

Българинът вкара 15 точки за 22 минути на паркета

Facebook

Националът Александър Везенков изигра пореден силен мач за "Олимпиакос" в Евролигата. Въпреки това отборът му загуби тежко с 69:94 от "Жалгирис", като изоставаше в резултата през цялата среща.

Българинът бе най-резултатен за гръцкия тим с 15 точки за близо 22 минути на паркета.

Двата отбора са с баланс 9-14 и само три кръга преди края изостават с две победи от осмото място.

Тимът на Везенков правеше доста грешки от самото начало и след десет минути игра изоставаше със 17:22. "Жалгирис" започна втората четвърт със серия от 14:5, но въпреки силните изяви на българина, на почивката "Олимпиакос" вече губеше с 37:46.

До края на мача домакините поддържаха аванса си и без проблеми стигнаха до успеха.

Александър Везенков бе най-резултатен за "Олимпиакос" с 15 точки, 10 има Огъстин Рубит.

За "Жалгирис" Артурас Милакнис завърши срещата с 19 точки, а още петима негови съотборници имаха двуцифрен точков актив.