Виктор Йосифов построи стена на мрежата на Равена

Въпреки това Латина не успя да постигне победа

Facebook

Воденият от Камило Плачи тим на Нинфа (Латина) изигра четвърти петгеймов мач от началото на сезона в италианската Серия А1. При гостуването на отбора в Равена на местния ЧМЧ Романя се получи зрелищен маратон, продължил 2 часа и 8 минути и завършил с успех за домакините 3:2 (19:25, 25:20, 15:25, 25:21, 18:16).

Българският национал Виктор Йосифов за пореден път осигуряваше комфортна преднина в блокадата на тима си и отбеляза 10 точки (2 аса, 6 блокади, 29 % в нападение). Силно се представи и германецът Симон Хирш, който отбеляза 24 точки (1 ас, 3 блокади, 41 % в нападение).

За домакините пуерториканецът Маурис Торес бе в стихията си и записа 28 точки (3 блокади, 54 % в нападение). Логично бе избран за Най-полезен състезател (MVP).

След тази среща Нинфа (Латина) остава на седмо място с 9 точки във временното класиране, но ЧМЧ Романя се изравни по този показател и отстъпва на осмото място само заради по-малко спечелени геймове.