Крах за ЦСКА в Пилзен. "Виктория" с комфортен аванс преди реванша

"Армейците" загубиха с 0:2

ЦСКА загуби с 0:2 гостуването си на "Виктория" Пилзен в първия мач от решителния плейоф за влизане в групите на Лигата на конференциите. Домакините доминираха през по-голяма част от двубоя в Чехия, като направиха сериозна крачка към заветната цел - европейски футбол поне до зимата.

Футболистите на "Виктория" Пилзен бяха по-активните на терена още от първия съдийски сигнал, а резултатът бе открит от Милан Хавел в 10-ата минута след грешка в защитата на "армейците". Преди гола обаче останаха съмнения за засада.

Отговорът на ЦСКА бе греда на Яник Вилтсхут. До края на първото полувреме Густаво Бусато се намеси при още няколко ситуации. В 72-ата минута обаче стражът на гостите нямаше какво да направи при изстрела на Мускера за 2:0.

Малко по-късно удар на Мускера се отби в напречната греда.

Реваншът е след седмица в София. Ако елиминира "Виктория" Пилзен, ЦСКА ще влезе в групите на новия европейски клубен турнир Лигата на конференциите.