"Витоша" обърна 10 от "Септември"

Тимът от Бистрица изкова трите точки в 89-ата минута

"Витоша" Бистрица постигна пълен обрат и победа с 2:1 над "Септември" в първия мач от 10-тия кръг на Първа професионална лига. Гостите поведоха в 13-ата минута след прекрасен гол на Борис Галчев от над 25 метра.

В края на първото полувреме Григор Долапчиев пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Аласан Диаби, заради което защитникът на "Септември" получи втори жълт картон.

Тимът от Бистрица започна обрата след гол на Иван Вълчанов в 75-та минута, а в предпоследната минута на редовното време Ивайло Лазаров донесе трите точки след прекрасно изпълнение на свободен удар.

Стартови състави

"Витоша": Християн Василев, Тодор Гочев, Кристиан Узунов, Георги Амзин, Даниел Кутев, Петко Цанков, Георги Купенов, Григор Долапчиев, Иван Вълчанов, Ивайло Лазаров, Михаил Милчев

"Сeптември": Янко Георгиев, Борис Галчев, Александру Бенга, Александър Георгиев, Асен Чандъров, Васил Добрев, Иван Стоянов, Ишмаел Байду, Крис Гади, Аласан Диаби, Яя Меледже