Волейболният "Левски" откри новата зала с победа над ЦСКА

Двата тима играха 5 гейма в бижуто за 6 млн. лева

Волейболният тим на "Левски" откри официално новата си зала. При това го направи по мечтан от феновете начин - с победа над големия враг ЦСКА. "Сините" се наложиха с 3:2 (25:20, 23:25, 23:25, 25:12, 15:7) в първата среща, играна в спортното съоръжение.

Мачът беше предшестван от официална церемония, на която присъстваха кметът на София Йорданка Фандъкова, президентът на Българската федерация по волейбол Любо Ганев и главният архитект на столицата Здравко Здравков. Те бяха приветствани от президента на "сините" Владимир Николов.

За съжаление, заради мерките за ограничение на разпространението на коронавирус, срещата с ЦСКА остана без публика.

След стабилен първи гейм за домакините, "червените" успяха да обърнат резултата. В последните два гейма обаче волейболистите на Андрей Жеков изковаха успеха.

Най-резултатен за "Левски" беше Гордан Люцканов с 25 точки, докато за ЦСКА Георги Татаров записа 15 пункта.

"Сините" записаха трета победа в шампионата, като с две загуби и 9 точки заемат четвърто място във временното класиране. Тимът на гостите пък отбеляза трета загуба досега, като с 1 спечелена точка се намира на седма позиция в таблицата.