Волейболните национали до 17 г. в топ 4 на Европа

Възпитаниците на Мартин Стоев се класираха за полуфиналите в София

CEV

Националният отбор по волейбол до 17 години се класира за полуфиналите на европейското първенство в своята възрастова група, което се провежда в София.

В четвъртия си мач от надпреварата възпитаниците на Мартин Стоев победиха Финландия с 3:1 (18:25, 28:26, 25:13, 25:23). Този драматичен обрат им осигурява минимум второ място в групата. "Лъвчетата" могат и да оглавят класирането, тъй като утре (18 юли) се изправят срещу основния си конкурент в групата Франция.

И двата отбора са непобедени, като българите успяха да се справят и с Румъния, Турция и Беларус.

Снимка: CEV

Срещата с Финландия не беше лесна. Родните волейболисти започнаха колебливо, което доведе до загуба в първия гейм. След това те се мобилизираха и успяха да се поздравят с победата. Най-резултатен за "лъвовете" беше Георги Татаров с 16 точки. Александър Николов добави 14.

В другата група са отборите на Чехия, Полша, Италия, Русия, Португалия и Гърция. Мачовете им също са в зала "Христо Ботев". Фаворити за първите две места са чехите и поляците.

Полуфиналите ще се изиграят в събота (20 юли), а шампионът ще бъде определен в неделя (21 юли).