Волейболните национали взеха гейм, но не и победа срещу Полша

Четвърта загуба за "лъвовете" в Лигата на нациите

FIVB

Мъжкият национален отбор по волейбол загуби петата си среща от Лигата на нациите. В Китай момчетата на селекционера Силвано Пранди се изправиха срещу световния шампион Полша, но успяха да вземат само гейм при загубата с 1:3 (25:22, 19:25, 25:27, 20:25).

Мачът стартира отлично за българския тим. В първия гейм "лъвовете" показаха зъби срещи своите съперници, които не бяха в оптимален състав. Пранди пък заложи на Розалин Пенчев, Тодор Скримов, Алекс Грозданов, Светослав Гоцев, Николай Учиков, Георги Братоев и Петър Каракашев.

В средата на първата част Скримов стъпи върху крак на съперник при едно от приземяванията и беше принудително заменен от Николай Пенчев. Въпреки сътресенията "лъвовете" взеха първия гейм.

Снимка: FIVB

Във втория обаче по-добри на игрището бяха поляците. Третата част бе от голямо значение за крайния развой. Тя беше доста оспорвана, като и двата отбора показаха добра игра. В крайна сметка световните шампиони поведоха, а след това лесно спечелиха и мача в следващия гейм.

Най-резултатни за България бяха Розалин Пенчев и Николай Учиков с по 14 точки. Грозданов добави 11.

За поляците Бартош Беднож записа 17.

Утре (9 юни) е последният мач на "лъвовете" в Китай. Те се изправят срещу европейския шампион от 2015 г. - Франция.

В генералното класиране националният отбор е на 13-то място след 4 загуби и 1 победа над Канада.