България загуби от Бразилия с 1-3 гейма на волейбол

Националите бяха надиграни отново в Арена Ботевград

В последната си контпрола преди началото на Световното първенство, волейболните национали загубиха контролата срещу Бразилия с 1-3 гейма /(21:25, 25:23, 22:25, 20:25  /

Пламен Константинов направи две промени в стартовата шестица в сравнение с приятелската среща срещу Франция вчера и като титуляри започнаха Владимир Николов и Тодор Скримов съответно на местата на Цветан Соколов и капитана Тодор Алексиев.

Самият първи гейм на срещата България - Бразилия започна напълно равностойно до първата техническа пауза, която дойде при минимална преднина за "Селесао" - 8:7 . В крайна сметка момчетата на Бернардо Резенде взеха гейма с 25:21 след грешка от сервис на влезлия за българския тим Данаил Милушев.

И втората част тръгна равностойно до 4:4, след което българите поведоха с 6:4. България запази предимството си до 16:14 след грешка от сервис на Сидао от гостите. Разликата стана 19:16 след страхотна контра на Тодор Скримов, което принуди бразилският наставник Бернардо Резенде да вземе тайм-аут. Българските волейболисти без особени проблеми затвориха гейма в своя полза при 25:23 след силна атака на Тодор Скримов и изравниха на 1:1.

Третият гейм стартира добре за българите, които дръпнаха с 4:2 точки, но бразилският тим обърна резултата и спечели гейма с 25:22 .

В четвъртия гейм бразилците стигнаха до успеха с 25:20 точки и 3-1 гейма.