Български триумф в Шампионска Лига

Марек с историческа първа победа като гост в най-престижния волейболен клубен турнир

CEV

Шампионът на България по волейбол Марек записа първа победа като гост в историята си в Шампионска Лига. Дупничани се наложиха драматично с 3:2 гейма над испанския КАИ (Теруел).

Отборът на Найден Найденов спечели първата част с 25:18 и загуби следващите две с 18:25 и 22:25. Марек взе четвъртия гейм с 25:19 и докара двубоя до тайбрек. Испанците поведоха със 7:5 в решителната част, но българският шампион измъкна победата след 16:14. Георги Елчинов и Станислав Величков се отчетоха с по 17 точки за победителите.

Първият успех на Марек в тазгодишното издание на турнира изведе дупничани до третото място във временното класиране. Тимът на Найден Найденов има актив от 2 точки, със 7 по-малко от лидера Локомотив Новосибирск и с 4 по-малко от втория Ястрежебски Венгел. Следващият мач на Марек е домакинство срещу КАИ (Теруел) на 18-и декември.