Тренто обърна Латина от 0:2

Казийски и Скримов завършиха с по 22 точки

Воденият от Радостин Стойчев отбор на Енерджи Т.И. Трентино (Тренто) с Матей Казийски в състава си победи с 3:2 гейма като гост тима на Тодор Скримов Латина в среща от Суперлигата на Италия. Домакините спечелиха първите две части с 25:21 и 26:24. Латина не успя да затвори мача и загуби следващите три гейма с 24:26, 20:25 и 14:16 в тайбрека.

Скримов изигра силен мач за Латина и завърши с 22 точки (5 аса, 1 блок, 46% ефективност в атака). Матей Казийски реализира 22 точки (1 ас, 54% ефективност в атака) за победителите.

В генералното класиране Тренто заема трето място с 16 точки, Латина е на шесто с 11. В следващия кръг на 30-и ноември Тренто приема шампиона Кучине Лубе Банка Марке (Трея), а  Латина гостува на новака Ревивре (Милано).